Reģistrācija

67553339, 20289289

Visas nedēļas garumā strādājam no 8.00 - 20.00

Brīvdienās un svētku dienās pieņem dežūrārsts bez pieraksta, dzīvās rindas kārtībā

Bērnu stomatoloģija

SIA “Klīnika Denta” piedāvās Jūsu bērnam bezmaksas zobu ārstēšanu un zobu higiēnu, jo bērniem līdz 18 gadu vecumam zobārstniecības pakalpojumus apmaksā Nacionālais veselības dienests.

Mūsu lieliskie bērnu zobārsti Dr.Karīna Aleksandrova un Dr.Romāns Ošenieks ir ar lielu pieredzi bērnu stomatoloģijā, palīdzot un rūpējoties par Jūsu bērna smaidu un nodrošinot viņam komfortablu un patīkamu gaisotni.

Mēs iesakām bērnam apmeklēt zobārstu regulāri un pārbaudīt bērna mutes dobumu sākot jau no viena gada vecuma. Tādā veidā bērns sekmīgi pieradīs pie zobārsta un sapratīs, ka tas nav nekas sāpīgs un no zobārsta nav jābaidās.

Zobārsta konsultācijas laikā ārsts novērtēs mutes dobuma veselības stāvokli, noteiks ārstēšanās plānu, kā arī sniegs vērtīgus padomus bērna mutes dobuma veselības nodrošināšanai.

SIA”Klīnika Denta” pieejamie valsts apmaksātie pakalpojumi bērniem:

 • Zobārsta konsultācija (ieskaitot rentgenuzņēmumus);
 • Zobu labošana;
 • Ķirurģiska palīdzība;
 • Ortodonta konsultācija;
 • Zobu higiēna bērniem vienu reizi gadā, bet 7, 11, 12 gadu veciem bērniem zobu higiēnu bez maksas var veikt divas reizes gadā.

Papildus minētajiem pakalpojumiem SIA”Klīnika Denta” bērniem piedāvā arī:

 • Krāsainās plombes, kas padarīs bērna vizīti pie zobārsta jautrāku un iesaistīs bērnu zobu labošanas procesā. Bērns var izvēlēties plombes krāsu, kas veido pozitīvu attieksmi pret zobiņa ārstēšanu, kas vēlāk vainagojas ar zoba cītīgāku tīrīšanu un kopšanu.
 • Sedācija ar N20 (smieklu gāzi).

Vai zinājāt, ka vidēji statistiski katrs desmitais cilvēks sajūt nemieru, nereti pat bailes, kad jādodas pie stomatologa? Tas skaidrojams ar nepatīkamām sajūtām, kas var būt saistītas ar zobu ārstēšanas laikā veiktajām manipulācijām. Taču mūsdienās, pateicoties farmakoloģiskajam progresam, ir iespēja pilnībā izvairīties no bailēm, kas saistītas ar sāpēm – tā ir sedācija.

Lai arī bailes no sāpēm ir normāla parādība, tā rada pacientam diskomfortu, liekot satraukties ieraugot adatu vai dzirdot zobārstu lietoto iekārtu radīto troksni, jo tās ir lietas, kas mēdz asociēties ar iespējamajām sāpēm, kas var rasties vizītes laikā pie stomatologa, radot baiļu sajūtu. Šādos gadījumos pacientam pārvarēt bailes un kliedēt satraukumu ļauj dislāpekļa oksīda (N20) jeb smieklu gāzes sedācija, kas mūsdienās tā ir viena no izplatītākajām un populārākajām metodēm pasaulē zobu ārstēšanā.

Kā norit sedācijas procedūra?

Smieklu gāzes iedarbības laikā pacients caur īpašu deguna masku elpo dislāpekļa oksīdu, kas tiek sajaukts ar skābekļa maisījumu, ļaujot stomatoloģiskās manipulācijas nodrošināt pacientam esot mierīgā, relaksētā un komfortablā stāvoklī. Būtiski, ka smieklu gāze nav narkoze – tā no organisma tiek izvadīta 5-10 minūtes pēc manipulācijas pārtraukšanas, līdz ar to pacients pēc zobārsta apmeklējuma bez problēmām var doties savās ikdienas gaitās.

Ko svarīgi ir zināt par sedāciju ar N2O?

Zobārsti smieklu gāzi visplašāk izmanto bērnu stomatoloģijā un ķirurģijā, lai mazinātu pacientu bailes no gaidāmajām manipulācijām, jo smieklu gāzes iedarbības laikā pacients pilnībā kontrolē savu apziņu. Turklāt iekārta, kurā tiek sajaukta smieklu gāze ļauj pilnībā kontrolēt procedūras norisi, mainot maisījuma intensitāti pievadot N2O vairāk vai mazāk skābekļa. Tādējādi sedācija ir efektīva palīgmetode zobārstniecībā gan bērniem, gan pieaugušajiem, jo tā, izvairoties no jebkādām komplikācijām, padara zobu ārstēšanu patīkamāku un mierīgāku gan pacientam, gan arī ārstējošajam personālam.

Sedācijas ar smieklu gāzi priekšrocības:

 • smieklu gāze nomierina un atslābina;
 • tā kā smieklu gāzes iedarbība ir īslaicīga, pacients pēc procedūras uzreiz var doties mājās;
 • šo procedūru pielieto stomatologi visā pasaulē.

 

Sedācijas ar smieklu gāzi trūkumi:

 • Dažkārt bērniem procedūras laikā var rasties slikta dūša, tādēļ pirms sedācijas ir svarīgi ievērot zobārsta norādījumus.
 • Silanti – profilaktisks līdzeklis, kas aizsargā zobu no tā bojāšanās. Procedūras laikā uz sānu zobu kožamajām virsmām uzklāj silantu, kas satur fluoru un aizsargā pret kariesa veidošanos. Vēršam uzmanību, ka silantus ieteicams uzklāt uz bērna zobiem sešus mēnešus pēc to izšķilšanās, jo zobiņam silanta uzklāšanas brīdī ir jābūt pilnībā veselam.

Vēlreiz atgādinām, ka profilaktiska bērnu zobu apskate pie zobārsta un regulāra sekošana līdzi bērna zobu veselības stāvoklim ir vieni no galvenajiem priekšnoteikumiem attiecībā uz zobu higiēnu bērniem.

Jūsu sapņu smaids kopā ar Denta!

klinikadenta.lv