Reģistrācija

67553339, 20289289

Visas nedēļas garumā strādājam no 8.00 - 20.00

Brīvdienās un svētku dienās pieņem dežūrārsts bez pieraksta, dzīvās rindas kārtībā

Sedācija

Jaunums mūsu klīnikā – zobu ārstēšana ar smieklu gāzes sedāciju

Vai zinājāt, ka vidēji statistiski katrs desmitais cilvēks sajūt nemieru, nereti pat bailes, kad jādodas pie stomatologa? Tas skaidrojams ar nepatīkamām sajūtām, kas var būt saistītas ar zobu ārstēšanas laikā veiktajām manipulācijām. Taču mūsdienās, pateicoties farmakoloģiskajam progresam, ir iespēja pilnībā izvairīties no bailēm, kas saistītas ar sāpēm – tā ir sedācija.

Lai arī bailes no sāpēm ir normāla parādība, tā rada pacientam diskomfortu, liekot satraukties ieraugot adatu vai dzirdot zobārstu lietoto iekārtu radīto troksni, jo tās ir lietas, kas mēdz asociēties ar iespējamajām sāpēm, kas var rasties vizītes laikā pie stomatologa, radot baiļu sajūtu. Šādos gadījumos pacientam pārvarēt bailes un kliedēt satraukumu ļauj dislāpekļa oksīda (N20) jeb smieklu gāzes sedācija, kas mūsdienās tā ir viena no izplatītākajām un populārākajām metodēm pasaulē zobu ārstēšanā.

Kā norit sedācijas procedūra?

Smieklu gāzes iedarbības laikā pacients caur īpašu deguna masku elpo dislāpekļa oksīdu, kas tiek sajaukts ar skābekļa maisījumu, ļaujot stomatoloģiskās manipulācijas nodrošināt pacientam esot mierīgā, relaksētā un komfortablā stāvoklī. Būtiski, ka smieklu gāze nav narkoze – tā no organisma tiek izvadīta 5-10 minūtes pēc manipulācijas pārtraukšanas, līdz ar to pacients pēc zobārsta apmeklējuma bez problēmām var doties savās ikdienas gaitās.

Ko svarīgi ir zināt par sedāciju ar N2O?

Zobārsti smieklu gāzi visplašāk izmanto bērnu stomatoloģijā un ķirurģijā, lai mazinātu pacientu bailes no gaidāmajām manipulācijām, jo smieklu gāzes iedarbības laikā pacients pilnībā kontrolē savu apziņu. Turklāt iekārta, kurā tiek sajaukta smieklu gāze ļauj pilnībā kontrolēt procedūras norisi, mainot maisījuma intensitāti pievadot N2O vairāk vai mazāk skābekļa. Tādējādi sedācija ir efektīva palīgmetode zobārstniecībā gan bērniem, gan pieaugušajiem, jo tā, izvairoties no jebkādām komplikācijām, padara zobu ārstēšanu patīkamāku un mierīgāku gan pacientam, gan arī ārstējošajam personālam.

Sedācija ar N2O

Sedācijas ar smieklu gāzi priekšrocības

  • smieklu gāze nomierina un atslābina
  • tā kā smieklu gāzes iedarbība ir īslaicīga, pacients pēc procedūras uzreiz var doties mājās
  • šo procedūru pielieto stomatologi visā pasaulē

Sedācijas ar smieklu gāzi trūkumi

  • dažkārt bērniem procedūras laikā var rasties slikta dūša, tādēļ pirms sedācijas ir svarīgi ievērot zobārsta norādījumus

Jūsu sapņu smaids kopā ar Denta!

klinikadenta.lv